Adalet Mezunlarına Hukuk Fakültesi Dikey Geçiş

Adalet Mezunlarına Hukuk Fakültesi Dikey Geçiş

Üniversite eğitiminizi hayal ettiğiniz meslek dalında almanız en doğal hakkınız. Ülkemizdeki sınav sistemi bizim şartlarımız için kesinlikle olması gerekendir ama bu sınav Bosna Hersek de bulunmamaktadır. Yurtdışında, özellikle Bosna Hersek Üniversitelerinde eğitim alabilirsiniz. Hem lisans, hem de lisans tamamlama için başvurabilirsiniz. Türk öğrenciler sınavsız olarak kabul edilmektedir.

Dikey geçiş işlemleri ile lisans tamamlama yapabilirsiniz. Bu şekilde, ön lisans mezunu iken bir lisans mezunu olabilirsiniz. Bu durum bazı mesleklerde hayati önem taşımaktadır. Öğrencilerin geleceği tamamen farklı şekilde şekillenebilmektedir. Hukuk eğitimi bu şekildedir. Ülkemizde adalet yüksek okulu mezunu olarak eğitiminizi tamamlayabilirsiniz. Bundan sonra Bosna üniversitelerinde adalet mezunlarına hukuk fakültesi dikey geçiş başvurusu yapabilirsiniz.

ULUSLARARASI TRAVNİK ÜNİVERSİTESİNDE DİKEY GEÇİŞ ŞANSI VAR:

Bosna Hersek in en gözde üniversitelerinden biri Uluslararası Travnik Üniversitesidir. Üniversite Travnik te bulunmaktadır. Türk öğrenciler sınavsız olarak kabul edilmektedir. Üniversitenin en önemli özelliklerinden biri dikey geçiş imkanı sunmasıdır. Lisans tamamlama için de sınav aranmamaktadır. Diplomanızla kayıt için başvuru yapabilirsiniz. Belirli belgelerle ve harç ödemesi ile başvuru yapmanız yeterli olacaktır.

Uluslararası Travnik Üniversitesinde taban puan sistemi ve şartı da aranmamaktadır. Adalet mezunlarına hukuk fakültesi dikey geçiş imkanı da sınavsız kabulle sunulmaktadır. Buna göre, öğrenciler adalet yüksek okulu diplomaları ile başvurabilirler. Ülkemizde adalet yüksek okulu eğitimi iki sene olur. Bu bir ön lisans eğitimidir. Mezun olan gençler, icra müdürlüklerinde çalışabilir. Noter veya adliye içinde memur olarak görev yapabilirler. Özellikle adliye katibi yetiştiren bölümdür.

Adalet mezunlarına hukuk fakültesi dikey geçiş imkanı ile, önlisans mezunlarının 3. Sınıftan başlayarak hukuk fakültesi eğitimi alması mümkündür. Bu sayede öğrenciler lisans diploması alacaktır. Eğitim ilk iki sınıf okunduğundan direk 3. Sınıftan başlayacaktır. Bu da öğrencilerin sene kaybı yaşamamasını sağlayacaktır. Sadece iki sene daha okuyarak hukuk fakültesi mezunu olabilirsiniz.

ULUSLARARASI TRAVNİK ÜNİVERSİTESİ ÜCRETLERİ VE YAŞAM ÖZELLİKLERİ:

Uluslararası Travnik Üniversitesi Türk öğrenciler için çok avantajlıdır. Öncelikle, senelik giderleri asla fazla değildir. Dikey geçiş için lisans tamamlama 2000 euro civarındadır. Bu da son derece uygun bir rakamdır. Harç ödemeleri senede iki kez yapılmaktadır. Sömestre başlarında ödemelerinizi yapabilirsiniz.

Travnik ülkenin en güzel kentlerinden biridir. Küçük ve ulaşımı son derece kolay bir kenttir. Aylık yaşam giderleri ise 300 ile 400 euro civarındadır. Evler genellikle birkaç daireli ve rahattır. Tertemiz ve tarihle içiçe olan bir şehirdir. Türklerin çok sevildiğini de eklemek gerekir.

Üniversitenin Konumu