Bosna Hersek Üniversiteleri Eğitim Dili

Bosna Hersek Üniversiteleri Eğitim Dili

Bosna Hersek Üniversiteleri eğitim dili olarak Boşnakça kullanılmaktadır. İngilizce eğitim imkânı da bulunmakta olan okullarda bu sayede dil eğitimi de alınmış olabilmektedir. Bu serüven içerisinde olmak istemeyen, sadece okuyacağı bölüme konsantre olmak isteyen öğrenciler ise Türkçe Destekli Eğitimi seçebilmektedirler. Türkçe Destekli Eğitimi saçmak isteyen öğrenciler sadece bir tek okul kayıt yaptırabilmektedirler. Bu okul Travnik’te bulunmaktadır. Türklerin çok yoğun olduğu bir okul olduğu için, farklı çevrelerde çok rahat olamayan öğrencilerin de tercihi bu üniversiteden yana olmaktadır. Uluslararası Travnik üniversitesi, çok keyifli bir yerleşim yerinde bulunduğundan, öğrencilerin çevre koşullarından da memnuniyetleri tamdır. Travnik Saraybosna’ya çok yakındadır. Arada sadece 90 kilometre bulunmaktadır.

Bosna Hersek Üniversiteleri eğitim dili Boşnakça olduğundan, dışarıdan gelen öğrenciler için 1 yıl hazırlık sınıfı açmaktadırlar. Bu sayede Bosna Hersek’te eğitim almak isteyen öğrenciler için, dil eğitimi fırsatı da doğmuş olmaktadır. Bir dilin öğrenilebilmesi için o ülkede yaşamak gerektiğini bugün herkes bilmektedir. 1 yıl hazırlık eğitimi ve de 1 yıl sadece Boşnaklarla konuşmak, dil sorununu ortadan kaldırabilmektedir. Aynı şey İngilizce için de geçerli olamamaktadır. İngilizce eğitim olduğu halde sokakta İngilizce duyulmayacağından, aynı eğitimin gerçekleşmesi mümkün olmamaktadır. Fakat belli bir seviyedeki İngilizce ile 1 yıllık hazırlık bölümünün İngilizce olarak alınması, İngilizcenin de gelişmesini sağlayabilmektedir. Konuyla ilgili daha detaylı bilgileri, Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığından alabilirsiniz. Ofislerimiz ve de telefonlarımız her daim hizmetinizdedir.

Bosna Hersek Üniversiteleri eğitim dili konusunda bir karara varmak için birlikte toplantı yapmamız oldukça faydanıza olacaktır. Sizlerle uzun yıllara dayanan tecrübemizle görüşeceğimiz için, isteklerinizin farkında lığını sağlamak için elimizden geleni yapacağımıza emin olabilirsiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak tüm departmanlarımız ile size en faydalı modelde birlik olacağız. Bu model ile eğitim hayatınıza devam etmenizi sağlayacağız. Avrupa’da istediğiniz bir okulda, Bosna Hersek gibi sıcak bir ülkede, geleceğinize gülümseyeceksiniz. İstediğiniz bölüme sınavsız olarak girebileceksiniz. Diplomanızı aldığınızda onu her yerde kullanabileceksiniz. Bu fırsatları çok ucuza yakalayabileceksiniz. Bizi arayın, sizlere en iyi şekilde hizmet vereceğimize dair öncelikle size güven verelim, sonra da sözümüzü tutalım. Siz başarın, biz memnun olalım.