Bosna Hersek Üniversitesi Eğitim Ücretleri

Pahalı olan ülkeler yerine Bosna’yı tercih edebiliyorsunuz çünkü Bosna Hersek Üniversitesi eğitim ücretleri Türkiye’deki bir devlet üniversitesi ile neredey

Bosna Hersek Üniversitesi Eğitim Ücretleri

Pahalı olan ülkeler yerine Bosna’yı tercih edebiliyorsunuz çünkü Bosna Hersek Üniversitesi eğitim ücretleri Türkiye’deki bir devlet üniversitesi ile neredeyse aynı miktardadır. Bu nedenle öncelikle eğitim alacağınız bölüme ve harcına bakmanız gerekecektir. Bu harç miktarları hem gideceğiniz üniversiteye hem de tercih edeceğiniz bölüme göre değişmektedir. Eğer ki üniversitelerde eğitim görmek istiyorsanız 1000 Euro ile 3200 Euro arasında bir tutarı gözden çıkarmanız gerekecektir. Bunun yanında bölümler de farklılık gösteriyor. Mesela Boşnakça eğitim alacaksanız o zaman hazırlık sınıflarına kaydolmanız istenecektir. Bu da maliyet olarak 2500 Euro oluyor. Eğer ki tıp bölümü okumak istiyorsanız 2000 ile 2500 Euro arasında bir ödeme yapmanız gerekiyor.

Bosna’da bulunan üniversitelerden en hesaplılarından biri Uluslararası Travnik üniversitesidir. Çünkü bir kere eğitim dili Türkçe olduğundan hazırlık sınıfı yoktur. Bu da 2500 Euro kar elde etmiş olduğunuz anlamına gelir. Bu üniversitede mimarlık bölümü bulunuyor. Bu bölümün sizlere sunduğu yıllık harç miktarı 2500 Euro oluyor. Bunun yanında inşaat, makine ve elektrik bölümleri de sizlere yıllık olarak 2500 Euro harç miktarı sunmaktadır. Eğer ki bu üniversitede hukuk bölümünde okumak istiyorsanız yılda sadece 2000 Euro ödemeniz gerek. Tüm bu bölümlerde vakıf üniversitelerindeki gibi kaliteli bir eğitim verilse de harçlar devlet üniversitesi kadar olmaktadır. Tüm bu Bosna Hersek Üniversitesi eğitim ücretleri için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak sizlere bilgi vermekteyiz.

Bosna’da üniversitelere girebilmek için sunulan bir sınav sistemi yok. Her bir öğrenci ilgi alanında eğitim alma hakkına sahip. Bu durum sizler için de geçerlidir. Yani sınava girmenize gerek kalmadan hayalinizdeki bölümü okumaya başlayabilirsiniz. Hem bölümleri hem de üniversiteleri ve imkanlarını öğrenmek için sizleri Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofislerimize bekliyoruz. Burada alanında tecrübeli ekibimiz ile sizlere hizmet veriyoruz. Eğer ki diploma konusunda bir tedirginliğiniz var ise buna gerek yok çünkü alınan diploma Türkiye’ye uygundur. Bu yüzden de ilk olarak Bosna Hersek Üniversitesi eğitim ücretleri hakkında bilgi almalı, ardından da kayıt işlemleri için bizlere başvuru yapmalısınız.

#bosnaherseküniversitesieğitimücretleri

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!