Adalet Mezunlarına Hukuk Fakültesi Dikey Geçiş

Bosna Hersek Üniversiteleri Yüksek Lisans ve Doktora

Bosna Hersek üniversiteleri yüksek lisans ve doktora programları ile Türkiye'den öğrencilerin tercih haline geliyor. YÖK denkliğinin..

Bosna Hersek Üniversiteleri Yüksek Lisans ve Doktora

Ülkemizde ya da yurtdışında lisans eğitimi almış olan gençlerimiz, Bosna Hersek üniversitelerinde, daha ileri eğitimlerinize devam edebilirsiniz. Bosna Hersek üniversiteleri olarak, Uluslararası Travnik Üniversitesi, Tuzla Üniversitesi, Mostar Üniversitesi, Saraybosna Devlet Üniversitesi gibi seçkin yüksek öğrenim kurumları Türk öğrencileri beklemektedir. Başvuruların sınavsız olduğunu ekleyelim. Hiçbir aşamada Türk öğrenciler sınav şartı ile kabul edilmemektedir.

Bosna Hersek Üniversitelerinde Lisans Üstü Eğitim Hakkında Genel Bilgiler:

Bosna Hersek üniversiteleri yüksek lisans ve doktora eğitimleri için de sınavsız şekilde Türk öğrencileri bekliyor. Bosna Hersek üniversitelerinde yüksek lisans eğitimleri 4500 euro olarak belirlenmektedir. Doktora ise senelik 5000 euro olarak talep edilmektedir. Bu rakamların, alınacak eğitim kalitesi dikkate alındığında, gerçekten uygun olduğunu söylemek yanlış olmaz. Öte yandan, dünya genelinde ve Avrupa ülkelerinde üniversiteler kıyaslandığında da rakamlar ortaya çıkacaktır.

Bosna Hersek üniversitelerinde yüksek lisans ve doktora yapılabilecek bölümleri de bilmek gerekir. İşletme yönetimi, muhasebe finans ve deneyim bölümü, pazarlama ve ticaret bölümü, bankacılık ve sigortacılık bölümü, eğitim yönetimi, hastane ve sağlık kurumları yöneticiliği bölümü, uluslararası kamu hukuku ve özel olarak ceza hukuku bölümlerinde yapılabilmektedir.

Yüksek lisans eğitimlerinde iki farklı eğitim şekli bulunmaktadır. Tezli ve tezsiz şekilde yüksek lisans yapmanız mümkündür. Ancak her iki seçenekte de eğitim süresi aynı olup, yüksek lisans süresi bir yıldır. Doktora eğitimi süresi ise 3 yıl sürmektedir.

Yüksek lisans ve doktora eğitimlerinde de üniversiteleri seçkin eğitimden öğrencilerimiz faydalanmaktadır. Avrupa nın merkezinde, Boşnak ve yabancı öğrencilerle kozmopolit bir ortamda eğitim almak da ayrıcalık olacaktır.

Genel Anlamda Bosna Hersek de üniversite eğitimi:

Bosna Hersek üniversitelerinde yüksek lisans ve doktora yapmak, genel anlamda bu üniversitelerde, lisans, dikey geçiş gibi eğitimleri almak Türk öğrenciler için avantajlı bir durumdur. Öncelikle belirtelim, Bosna Hersek üniversiteleri eski Yugoslavya nın köklü eğitim anlayışını aynı şekilde devam etmektedir. Giderek gelişen eğitim kalitesi de Avrupa nın önemli üniversiteleri arasına sokmuştur ülke üniversitelerini.

Mezun olan gençlerimiz mavi diploma sahibi olmaktadır. Bu diploma ülkemizde tanınmakla birlikte, aynı zamanda AB ülkelerinde de geçerlidir. Birinci sınıf AB üniversiteleri tarafından verilmektedir. Size yurtdışında eğitim alma şansını da verecektir diplomanız.

Genel olarak yaşam giderlerinin de ekonomik olduğunu belirtelim. Huzurlu ve medeni bir ülkede birkaç senenizi geçirebileceksiniz. Sizde unutulmaz anılar bırakacak üniversite eğitiminizi almak için Bosna Hersek üniversiteleri değerlendirilebilir. Eurostar Yurtdışı Eğitim danışmanlığı olarak her zaman rehberlik hizmetimizle sizinleyiz.

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!