Bosna Üniversitesi Eczacılık Bölümü

Bosna Üniversitesi Eczacılık Bölümü

Bosna üniversitesi eczacılık bölümü ve tıp ile ilgili birçok bölümde daha eğitim fırsatı sunmaktadır. Uluslararası Travnik Üniversitesi başta olmak..

Bosna Üniversitesi Eczacılık Bölümü

Eczacılık her zaman geçerli bir meslektir. Yıllar geçse de eczacılık eğitimi alanların mesleklerini yapma şansları asla azalmaz. Kendi eczanelerini açabilirler, büyük ilaç firmalarında çalışabilirler. Hem ülkemizde, hem yurt dışında bu şekilde birçok çalışma alanında kariyer yapabilirler.

Ülkemizde son derece kaliteli üniversitelerimizde, artık köklü hale gelmiş eczacılık eğitimleri verilmektedir. Yeni açılan eczacılık fakültelerimiz de bulunmaktadır. Bunun yanında, son derece cazip şekilde Bosna Hersek üniversitelerinde de eczacılık eğitimi alabilirsiniz. Hem de ne eğitim sevgili arkadaşlar, Avrupa nın en iyi üniversiteleri arasındadır ülkenin eğitim kurumları.

Bosna Hersek te Eczalık Eğitimi Hakkında:

Bosna Hersek te eczacılık eğitimi, bir başka deyişle eczacılık fakültesi Saraybosna Devlet Üniversitesinde verilmektedir. Hem Boşnak, hem Türk, hem de koşulları taşımaları durumunda diğer ülkelerden öğrenciler da kabul edilmektedir.

Eczacılık fakültesi senelik olarak 2500 eurodur. Alınan eğitim kalitesi, seçkin akademik kadro, laboratuvarlar ve diğer cazip özellikler dikkate alındığında okulun ücreti asla yüksek değildir. Diğer ülke ve üniversitelerle kıyaslama da yapabilirsiniz. Okul ödemesi harç şeklindedir. Sömestre başlarında iki ödeme ile ya da peşin olarak ödenebilir.

Bosna Hersek üniversitesi eczacılık bölümü öğrencilerine bir giriş sınavı uygulamaktadır. Bu sınav sizi korkutmasın. Bosna Hersek üniversitesi eczacılık bölümü olarak, Saraybosna üniversitesi seçkin bir eğitim verdiğinden, bu eğitimi kaldıracak öğrencileri seçmek için sınavı yapmaktadır. Ülkemiz eğitim sistemine uygun ve öğrencilerin zorlanmayacağı bir sınavdır.

Sınavda başarılı olan öğrenciler Bosna Hersek Üniversitesi eczacılık bölümü öğrencisi olarak kabul edilmektedir. Türk öğrenciler bir sene süren hazırlık eğitimi almaktadır. Okulun eğitim dili Boşnakçadır. Öğrencilerimiz bir sene boyunca hazırlık sınıfında bu dil eğitimini sağlıklı şekilde almaktadırlar. Dil eğitimini tamamlayan öğrenciler bir senenin sonunda sınava alınmaktadır. Geçenler ise artık birinci sınıftan fakültelerine başlamaktadırlar.

Saraybosna Üniversitesinde hazırlık sınıfı ücreti 2500 eurodur. Bir başka deyişle, lisans sınıfları ile aynı ücrettir.

Saraybosna da Yaşam ve Eğitim Yılları:

Saraybosna Devlet Üniversitesi ülkenin en tarihi ve köklü okullarından biridir. Okulun geçmişi eski Yugoslavya ya dayanmaktadır. Sınavları ve genel anlamda seçici bir okul olması verdiği üstün eğitim kalitesinden kaynaklanmaktadır. Türk öğrenciler bu üniversitede aldıkları eğitim sonrasında önemli kariyer şansları elde etmektedirler.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak birçok Türk öğrenciye yardımcı olduk. Öğrencilerimizin eğitim yaşamında da yanlarındayız. Siz de her zaman kurumlarımızla iletişim içinde olabilir, öğrenci danışmanlarımızdan yardım alabilirsiniz. Ülkede eğitim aldığınız yıllar boyunca zorlanmayacaksınız. Boşnak Halkı Türk Halkına son derece yakındır. Ayrıca ülke Avrupa nın ekonomik anlamda en ucuz ülkelerinden biridir.

Size sunulan bu eğitim fırsatını kesinlikle kaçırmayın. Belki de yaşamınızın en doğru kararını vereceksiniz.

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!