Adalet Mezunlarına Hukuk Fakültesi Dikey Geçiş

Mostar Üniversitesi

Sevgili gençler, size çok başarılı ve eğitim yıllarınızda gerçekten çok mutlu olacağınız bir üniversiteyi tanıtmak istiyoruz. Yurt dışında eğitim alma hayali olanlar hemen okuyun. Olmayanlar da yazımızdan sonra kararlarını değiştirecekler.

Mostar Üniversitesi, Bosna Hersek in köklü ve kaliteli üniversitelerinden biridir. Üniversite 1977 yılında kurulmuştur ve adından da anlaşılacağı üzere ülkenin Mostar Kentinde bulunmaktadır. Mostar tarihimizden de izler taşıyan, gerçekten son derece güzel ve doğa içinde olan bir şehirdir. Mostar Üniversitesi yaklaşık olarak 5000 metrekarelik bir kampus alanına sahiptir. Modern bir eğitim sistemi uygulanmaktadır. Giderek AB yüksek öğrenim kurumları arasında seçkin bir yere gelmektedir.

Mostar Üniversitesi yabancı öğrencileri kabul etmektedir. Öte yandan, birçok AB üniversitesi ile öğrenci değişim programları gibi işbirlikleri yapmaktadır. Küreselleşmeye açık ve vizyonu geniş bir eğitim anlayışı ile yönetilmektedir. Eurostar Yurtdışı eğitim danışmanlığı olarak Türk üniversite adaylarının üniversite hakkında bilgi edinmelerini önermekteyiz.

Mostar Üniversitesi ve Genel Anlamda Bosna Üniversiteleri Özellikleri:

Mostar üniversitesi diğer Bosna Hersek üniversiteleri gibi Türk öğrencileri kabul etmektedir. Hem de sınavsız olarak. Bu fırsat sizin için mükemmel olacaktır. Sınavsız şekilde hayal ettiğiniz meslek eğitimini alabilirsiniz.

Mostar Üniversitesinde işletme fakültesi, makine mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, inşaat mühendisliği fakültesi şeklinde mekanik mühendislik bölümü, sosyal bilimler fakültesi bölümleri bulunmaktadır. Sosyal bilimler fakültesi içinde İngiliz dili ve edebiyatı, Alman dili ve edebiyatı, Boşnak dili ve edebiyatı dil fakülteleri eğitim vermektedir. Ayrıca, görsel sanatlar fakültesi, tiyatro ve sahne sanatları, sanat tarihi bölümü, bilgi teknolojileri fakültesi eğitim vermektedir.

Ayrıca, Türk öğrencilerin de ilgisini çeken halkla ilişkiler, iletişim bilimleri, bilgisayar mühendisliği, gazetecilik gibi bölümler de eğitim hayatlarına devam etmektedir. Az kişilik sınıflarda, öğrencilerin yoğun ve aktif katılımları sağlanarak dersler yürütülmektedir. Her fakültenin seçkin bir eğitmen kadrosu bulunmaktadır.

Üniversitenin ilgi gören bölümlerinden biri de hukuk fakültesidir. Zıraat fakültesi ve öğretmenlik bölümleri de öğrencilerin yoğun talep gösterdiği bölümler arasındadır.

Kampus içinde öğrencilerin eğitimlerinin yanında, sosyal anlamda hayata katılmaları da sağlanmaktadır. Spor ve sanat faaliyetleri, kültürel faaliyetler yoğun olarak yürütülmektedir. Öğrenci kulüpleri de aktiftir. Ayrıca şehir doğayla içiçe olduğundan doğa gezileri de yapılabilir. Hafta sonlarında diğer şehirlere kısa geziler de yapılabilir.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, her zaman Türk öğrencilerimize en cazip üniversiteleri sunmaya gayret göstermekteyiz. Birçok özelliği ile Mostar Üniversitesi öğrencilerimiz için avantajlarla doludur. Genel anlamda okul ücretlerinin yüksek olmadığını da ekleyelim. Boşnak kültürü kültürümüze yakın olduğundan, zorlanmadan yıllarınızı geçirebilirsiniz. Ekonomik anlamda ucuz olan bir ülkede eğitim alacağınızı da ekleyelim.

Mostar Üniversitesi